Miniserial: "Zwycięzcy korony"

Nie łatwo jest służyć drugiemu człowiekowi. W dzisiejszych czasach bardzo często myślimy tylko o sobie. Służenie innym może wydawać się niewolniczą pracą, a jednak w Biblii jest napisane abyśmy właśnie służyli innym. Jednak każdy z nas wie, najmłodsi jak i ci trochę starsi jak ciężko czasem jest myśleć bardziej o drugiej osobie niż o sobie zamym. Może warto się zastanowić czy nie powinniśmy się zwracać do Boga w pierwszej kolejności i zaufać mu, przecież to on jest wszechmogący i zna nas lepiej niż my sami.
Ogromnym problemem dzieci i dorosłych jest zaufanie. Zaufanie koledze, przyjacielowi, bratu, siostrze, a często nawet Bogu. Co robimy w sytuacji kiedy coś idzie nie po naszej myśli? Bardzo często szukamy rozwiązań na własną rękę. Może warto się zastanowić czy nie powinniśmy się zwracać do Boga w pierwszej kolejności i zaufać mu, przecież to on jest wszechmogący i zna nas lepiej niż my sami.
https://youtu.be/ykdQZLbZD2A
Wiele rzeczy w dzisiejszych czasach wymaga od nas odwagi. Czy są to wystąpienia publiczne, czy egzaminy, a nawet podjęcie jakiejś ważnej decyzji. 

Co zrobić kiedy brakuje nam odwagi? Zrezygnować? Poddać się? A może jest jakieś inne rozwiązanie?

Pan Bóg troszczy się o swoje dzieci. A czy również daje nam odwagę kiedy jej potrzebujemy?
Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy kiedy widzimy słowo szacunek to oczywiście: “Szanuj Ojca swego i matkę swoją…”. Kto nie zna tego przykazania. Dzieci od najmłodszych lat uczą się tego i napewno nie raz rodzice przypominają im jak mają się w stosunku do nich zachowywać. Zdecydowanie warto mówić dzieciom o szacunku który powinny okazywać rodzicom i nie tylko. Ale… Zastanówmy się jakiej lekcji mogą nauczyć się rodzice. Czy nie jest czasem tak, że to właśnie dorośli mają większy problem z okazywaniem szacunku? Szefowi w pracy, władzy kraju, liderom w kościele, teściom czy własnym rodzicom. Mimo, że serial został stworzony dla dzieci, niesie mnóstwo treści również dla dorosłych.
Czy wiemy właściwie z czego mamy się cieszyć w święta Wielkanocne? A może jesteśmy tak zajęci sprzątaniem, gotowaniem i innymi przygotowaniami, że nawet nie wiemy o co chodzi w tych świętach? Co tak właściwie jak dla nas najważniejsze podczas Wielkanocy? Na czym się skupiamy, a na czym powinniśmy się skupić? Możemy przeżyć święta Wielkanocne jak kolejny dzień w którym będziemy przemęczeni przygotowaniami, a później przejedzeni wszystkim co wcześniej ugotowaliśmy. Albo możemy zatrzymać się na chwile i zastanowić o co chodzi w świętach i z czego powinniśmy się cieszyć.
“Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was.” to słowa osiemnastego wersetu, piątego rozdziału, pierwszego listu do Tesaloniczan. Jak często dziękujemy za to, że mamy czym oddychać, za to, że mamy jedzenie, mieszkanie, łóżko, samochód czy możliwość uczenia się lub pracowania? Często zapominamy, że za wszystko powinniśmy dziękować i wydaje nam się, że przecież to wszystko się nam należy. Zadbajmy o to aby dzieci doceniały każdą najmniejszą rzecz, którą mamy od Boga, a dorośli każdego dnia niech przypominają sobie jak bardzo Bóg nas kocha i jak wiele mu zawdzięczamy.
W dzisiejszym świecie wszyscy oczekują, że dostaną to czego chcą od razu. Jeśli chcemy sprawdzić jakąś informację, sprawdzamy ją w internecie, odpowiedź jest praktycznie natychmiastowa. Jeśli chcemy cokolwiek kupić wystarczy, że pójdziemy do sklepu oddalonego o kilka minut. To co chcemy dostajemy już po chwili. Niestety okazuje się, że sytuacja korona wirusa nie rozwiąże już. Za chwile. Ani za tydzień. Okazuje się, że nawet jeśli bardzo chcemy aby to wszystko się skończyło tak się nie dzieje. Dlatego też tracimy cierpliwość. Również dzieci od najmłodszych lat dostają to co chcą praktycznie w momencie w którym wypowiadają na głos swoje życzenia. Pan Bóg jednak uczy nas cierpliwości, jest to trudna lekcja, ale bardzo ważna dla dorosłych jak i dzieci.