Praktyczny wykład Ew. Mateusza – Świętochłowice

„(13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją obejmują. ”(Mt 7,13-14)

Są to słowa Pana Jezusa, który zachęca nas do obozów związanych z drogami w naszym życiu. Ewangelista Mateusz przygotowuje swoją relację o życiu i służbie Jezusa – Mesjasza Izraela nie tylko relacjonuje nam suche fakty, ale przez nią stara się nam też nakreślić, jaka jest droga, i mówić Pan Jezus. Apostoł Mateusz odnotował wiele scen, w których Chrystus wypowiada się do różnych słów słowa „pójdź za mną!” A droga, która kroczy na kartach tej księgi jest sposobem na prowadzenie ich prawdziwego ale i wiecznego życia.

Zachęcam więc do odbicia z nami wspólnej podróży przez Ewangelię Mateusza, w trakcie dokonywania przedstawionych pytań na jej treść jako uczniowie Mistrza – Jezus i zastanowić się, jak ona przesłana jest zależna od naszego codziennego życia.

W odkryciu sensu tej księgi Pomoc w narzędziu, z którym zetknęliśmy się już teraz w ramach spotkań Biblioteki BEREA i mianowicie Hebrajska Retoryka Biblijna. Na początku zostanie ukazana ogólna struktura całej Ewangelii Mateusza, a następnie przedstawione zostaną przedstawione w jaki sposób apostoł skomponował częściowe relacje relacji o Jezusie skupiając się tutaj w sposób szczególny na fragmentach akcentowanych przez autora.

Serdecznie zapraszam

Łukasz Krawczyk

Harmonogram

New Day

Data

19 Gru 2020

Czas

10:00 am - 2:00 pm

Możliwość komentowania jest wyłączona.